Çorlu Kombi Sıcak Su Arızası

  • Anasayfa
  • Çorlu Kombi Sıcak Su Arızası

Kombi kullanımı birçok anlamda büyük kolaylık sunuyor. Kombi sayesinde her an sıcak suyun hazır olması kullanımında artıları da sunuyor. Kombinizin model ve markasına göre farklı uygulama ve kullanım detayları bulunur. Bu detaylara uygun bir kullanıma yer vermeniz ve periyodik bakımını yerine getirmeniz kombinin performansını artırarak arıza riskini de azaltacaktır. Çorlu kentinde ikame edenler, kaliteli hizmet seçiminde servis hizmetimizden destek alabilirler. Kombi arıza ve bakım hizmeti içinde sıcak su sorunları ile ilgili de firmamızdan yardım isteyebilirsiniz.

Kombi Sıcak Su Sorununda Hizmet Talep Etmeden Önce Ne Yapmalı?

Çorlu kombi sıcak su vermiyor sorunu ile ilgili olarak firmamızdan destek alabilirsiniz. Hizmet talep etmeden önce bazı uygulamalara yer açarak sorunun kaynağını öğrenmeniz mümkün. Sorunun kaynağını öğrenmeniz arıza için başvurunuz sırasında müşteri temsilcisinin sorularına net cevap vererek hizmeti de kısa sürede almanızı sağlar. Aşağı da yer alan uygulamalara ve incelemelere yer açabilirsiniz.

  • Kalorifer Petekleriniz Isınıyor mu?

Kombi sıcak su problemi ile karşılaşmanız durumunda peteklerin ısınıp ısınmadığını kontrol etmeniz önerilir. Kimi zaman musluktan sıcak su gelmemesine karşın petekler ısınır. Peteklerin ısınması durumda sorun sadece sıcak su noktasından kaynaklı demek doğrudur. Fakat sıcak suyun gelmemesi sonrasında peteklerde de ısınmama sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Peteklerin
ısınmaması demek kalorifer sistemi ve sıcak suyun çalıştığı alanda büyük parçaların arızalandığını gösterir.
  • Kombi Sıcak Su Ayarını Kontrollü

Kombiler marka ve model olarak değişen seçimlere sahiptir. Bazı kombilerde sıcak suyun derecesi düşük olurken bazılarında yüksek olabiliyor. Isı derecenizi kontrol ettikten sonra sıcak su ayarı ile ilgili işleme başlayabilirsiniz. Bu işlem için ise sıcaklık derecesini bir miktar arttırarak kontrol sağlayabilirsiniz. Eğer sıcaklık ayarını yükselttiğinizde su ısınmaya başlamış ise sizin için en uygun olan ısıya düşürerek kullanıma devam edebilirsiniz.
  • Kombiye Elektrik ya da Gaz Gelişi Var mı?

Kombi sıcak su arızası en çok elektrik ya da gaz gelişinin kesilmesi sebebi ile yaşanır. Kombinize elektrik gelmemesi ekranda herhangi bir görüntünün yer almamasına sebep olur. Gazın cihaza gelip gelmediğinden emin olmak için ocağınızı yakarak doğalgazın bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Evinizde doğalgaz bulunuyor ise vanaları kontrol etmeniz önerilir. Buna rağmen çalışma olmuyor ise firmamızdan hizmet talep etmeniz önerilir.
  • Kombi Basıncının Seviyesi

Kombi kullanımınızda basınca dikkat etmeniz gerekir. Normal seviye 1 ila 2 arasıdır. Bu seviyenin altı düşük basınca üstü ise yüksek basınca işaret eder. Düşük basınçta kombiye su basmanız gerekir. 1 üstüne çıkması ile beraber kombiniz çalışacaktır. 2 üstü olan yüksek basınçta ise de kombiniz arıza verecektir. Bu durumda da su basıncının düşürülmesi için suyun dışa aktarılması gerekir. Bu işlem için ise suyun en yakın petekte dışa sevk edilmesi ile gerçekleştirilir. Su basıncı 1 ille 2 arasında gelene kadar uygulamaya devam edilir.
  • Kombi Ekranında Arıza Kodu

Kombilerde ekranda arıza kodunun yer alması aslında sorunun kaynağının belirlenmesi için oldukça önemlidir. Led ekran üstünde yer alan arıza kodu kombinin hangi parçasında arızanın olduğuna işaret eden en temel uygulamadır. Marka ve modellere göre değişebilen arıza kodları ile ilgili olarak firmamızdan bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünün kullanım kılavuzundan da arızanın sebebinin ne olduğunu öğrenmeniz mümkün.
Arıza kodların resetleme işlemine yer açmanız cihazın çalışmaya başlamasına etki edebilir. Fakat resetleme işlemi en fazla 3 defa yapılmalıdır. Bu detaya dikkat etmeniz önerilir. Eski kombilerde maalesef arıza kod uygulaması yer almaz. Bu kombilerde yaşanan arızanın çözümü için gerekli olan incelemelere yer açarak sorunun çözülmemesi durumunda ise hizmet talep etmeniz önerilir.

Kontrollerin ve Uygulamaların Yapılmasına Rağmen Kombi Sıcak Su Sorunu Çözülmedi

Kombi sıcak su arızalarında yukarı da sayılmakta olan kontrol ve uygulamaların gerçekleştirilmesine rağmen sıcak suyun gelmemesi durumunda arıza parçalardan kaynaklı olabilir. Bu gibi durumlarda firmamızdan hizmet alarak arızanın çözümlenmesini talep edebilirsiniz.
Kombinizde gerçekleşecek olan arızanın incelemeniz ya da gerçekleştirdiğiniz uygulamalar sonrasında giderilmemesi kombi bakımına da yer vermeniz durumu kaynaklı olabilir. Özellikle düzenli olarak kombinin periyodik bakımına yer açılmaması maalesef kombi arızalarının sık sık yaşanmasına da etki ediyor.

Kombi Bakımının Önemi

Kombi arızalarının birçoğu bakım uygulamalarına yer açılmaması sebebi ile yaşanır. Kombinizin periyodik bakımlarını yaptırarak performansını artırmanız mümkün Sadece performansının artması değil aynı zamanda olası arızalarında da bu sayede önüne geçmiş olursunuz. Hizmet alımında personel aşınan parçaları tespit ederek değişimini gerçekleştirir. Bu ise arızanın önceden önlenmesine destek olur.
Kombin bakım uygulamasına yer açarak aynı zamanda yakıttan da tasarruf elde etmeniz mümkün olur. Daha az yakıt harcayarak daha fazla ısınmanın ayrıcalığını elde etmenin de konforunu böylelikle yaşayabilirsiniz.
Şehir sularının kireçli olması kombi cihazının da bazı parçalarının zarar görmesine etki edebilir. Bu gibi durumların sonrasında arızalara sebep olma olasılığı ise oldukça yüksektir. Bu neden ile kombi bakım uygulamasını talep ederek periyodik bakımlarınızı düzenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kombi Arıza ve Bakım Hizmeti

Çorlu kombi sıcak su gelmiyor arızasında firmamızdan hizmet talep etmeniz durumunda konusunda uzman olan personel tarafından kaliteli hizmeti kısa sürede almanın avantajını elde edebilirsiniz.
Kombi arızalarının genel sebebi periyodik bakımlara yer açılmaması kaynaklıdır. Bu gibi durumlarda arıza hizmeti alınırken aynı zamanda bakım hizmetini de talep edebilirsiniz.
Kombinizin arızalanması durumunda sıcak su sorunu en çok karşılaşılan durumlar arasında yer alıyor. Şehir sularının fazla kireçli olması, kombide bulunan büyük parçaların aşınması ve arızalanması, elektronik kartta görülen arıza gibi farklı birçok sebep ile arızalanmalar görülebilir.
Bu arızaların sebebini öğrenmek için incelemeleri yaparak çözüme ulaşabilirsiniz. Çözüme ulaşamadığınız durum da ise çözümünde firmamızdan destek alarak sorunun çözümüne kavuşabilirsiniz.

Kombi Arızasının Çözümünde Hizmet Nasıl Alınır?

Kombi arızalarında görülen arızaların çözümünde hizmet talep edilmeden önce incelemelerin yapılması son derece önemlidir. Çünkü kombinizde bir arıza değil de kullanım hatası ile karşılaşıyor olmanız da muhtemeldir. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya değil iseniz hizmet talebinin hemen gerçekleştirmeniz önerilir. Gerçekleştireceğiniz hizmet talebiniz sonrasında en kısa sürede uzman personel sorunun kaynağına ulaşarak giderilmesi için adresinizi ziyaret edecektir.

Kombi Arızasında Hizmet Bedeli Nasıl Belirlenir?

Kombi sıcak su arızalarında farklı sebeplere bağlı olarak sorunlar yaşanabiliyor. Ekran kart arızalarından büyük parçalardan karşılaşılan arızalara kadar uzanan liste içinde hangi sebep ile arızanın gerçekleştiği tespit edilir. Arızanın sebebinin tespiti sonrasında ise gerçekleştirilmesi gereken işlem ve bu işlem için alınacak olan hizmet bedeli hakkında da bilgilendirme uzman personel tarafından tarafınıza bildirilir.

Sorunun çözümlenmesi ile ilgili olarak arızanın hemen çözümlenmesini talep etmeniz durumunda konusunda uzman ve deneyimli personel gereken işlemler yer açarak kombinin arızasının giderilmesini sağlar. Bu işlem sonrasında ise arızanın giderilmesi için talep edilen ve tarafınızca onaylanan hizmet bedeli alınır. Personel kombi kullanımı ile ilgili olarak detaylı bilgilendirmeyi yaparak hizmetini sonlandırır.

Online Servis Talebi