Tekirdağ Kombi Servisi

Kombiler son yıllarda hayatımıza girerek vazgeçilmez eşyalardan birisi olmaya başladı. Suyu ve petekleri ısıtmada kullanırken insanlara büyük kolaylık sağlayan kombiler bizim bile farkına varmadığımız zaman boyunca yani 7/24 saat çalışmaya devam ediyor. Kombiler de zamanla eskimeye hatta bozulmalara karşı dayanıksız olabileceğinden uzun ömürlü olması için gerekli bakımları zamanında yaptırmalıdır. Kombi kullanıcılarına bu konuda büyük sorumluluk düşse de en büyük sorumluluğu taşıyan kombilerin bakımı ihmal edilmemelidir. Bu konu da hizmet sunan kombi bakım servisleri ile her sorunu çözebilir hatta senelik bakımlarınızı dahi yaptırabilirsiniz.

Profesyonel Tekirdağ Kombi Bakım Hizmeti

Kullanıcıların kombilerinin bozulmasından yana şikayetleri var ise kombi bakım servisimizi arayarak her çeşit donanımlarımızla beraber gerekli bakımlarınızı ve tamirlerinizi yapabiliriz. Kombilerin her daim çalışmasından dolayı zamanla bazı parçaları eskiyip bozulabiliyor. Kombiler kolay kolay bozulabilen bir eşya olmasa da bir elektronik nitelikte cihaz olarak görüldüğünde bozulması bakıma ihtiyaç duyması normal olarak karşılanabilir. Kombi bakımı sırasında servis elemanlarının muhakkak işin ehli olması gerekir. Güvenilir ellere teslim edilmeyen kombilerin devamlı arıza yapması kaçınılmaz hale gelebilir. Bakımın yapılmasının yanı sıra önemli olan hususlardan birisi de bakım tarihinin oluşturulmasıdır. Gerekli bakımlar yapıldıktan sonra kullanıcıların bakım tarihini not ederek senelik bakımlarını geçirmeden zamanında yaptırabilmeleri açısından çok önemlidir. Tekirdağ kombi bakım tarihi sayesinde not oluşturulması halinde servisimizin evinize gelerek tekrar kombi bakım ve tamir işlemlerini yapabilmemiz bu sayede mümkün olabilir.

Tekirdağ Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombiler 7/24 saat çalıştığından dolayı bozulması normal olarak görülebilir diye daha önce belirtmiştik. Kış ayları gelince petekler yavaş yavaş açılmaya başladı. Fakat sizin eviniz hala soğuk ve petekleriniz hiç ısıtmıyorsa eğer senelik petek temizletme zamanınız gelmiş demektir. Peteklerin içerisinde bulunan suyun kombi aracılığıyla devir daim yapması ve sürekli aynı suyun kullanılması sebebiyle zamanla peteklerdeki su kirlenir ve boruları tıkayabilir. Boruları tıkayan pis suyun temizlenmemesi ile peteklerin ısınmamasına hatta kombinin daha fazla mesai yapmasına neden olabilir. Bu da kullanıcıların doğalgaz faturasına yansımasına kadar gidebilecek bir durum haline dönüşür. Tekirdağ kombi petek temizliği dalında eğitilmiş ekibimizle tüm peteklerinizi en iyi şekilde temizleme hizmeti vermekteyiz.

Kendi İmkanlarınız İle Petek Temizliği Yapmayın

İnternet üzerinden masraf etmeden petek temizleme yolları gibi araştırmalar yapılarak maalesef bazı yanlış bilgilere ulaşan insanlar evlerindeki petekleri kendi kendilerine temizlemeye çalışıyorlar. Halbuki petek temizleme işlemi uzun ve zahmetli bir iş olmasına rağmen bunu tahliye borusundan boşaltarak halledebileceklerini öğrenen kullanıcılar büyük bir yanlışa düştüklerinin farkına varmıyorlar. Petek temizleme makinesi olmadan temizlenen peteklerin içerisindeki bulunan pas yapmayı önleyici ilacı giderdiklerini bilmedikleri için zamanla petekler çürüyüp paslanma ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu yüzden servisimizi arayarak petek temizleme makinesi ile en iyi yoldan işlemlerinizi halledebilir, peteğinizdeki özel ilacın gitmesine mani olabilirsiniz.

Profesyonel Şekilde Petek Temizliği Olmalı

Petek Temizleme işlemini sadece makine yaptığından dolayı çok fazla insan gücüne ve eline gerek kalmayan bir işlemdir. Kombinin altındaki tesisat boruları ile makinenin özel çekiş gücüne sahip borusu, temiz su borusu ve gider borusu olarak 3 parça ile işlem yapılmaktadır. İşlem sırasında peteklerin tüm vanaları açık olması gereklidir. Peteklere suyu dağıtan ana şebeke vanaları ile beraber işbirliği yapılmaktadır. Her odada bulunan peteklerin ana vanası ayrı olduğu için tek tek o vanaları açarak ve yine teker teker temizleme işlemi yapılır. Bu işlemler mutlaka profesyonel uzmanlarımız tarafından yapılmalıdır.

Kullanıcıya Ait Kombi Arızaları Nelerdir?

İlk defa evine kombi yaptıran kişiler kombilerin nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgileri uzmanından can kulağı ile dinlemeli gerekirse not almalıdır. Servis uzmanın söylediği düğmeler dışında hiç birşeyi kurcalamamalı ve tanımaya kalkışmamalıdır. Kombiler hassas bir yapıya sahip olduğu için gerekli bakımların zamanında yaptırılması kullanıcının sorumluluğundadır. Arıza küçükken bakımı ve tamiri yaptırılmayan kombi zamanla daha çok arızaya yol açarak masrafın daha fazla büyümesine hatta kombi değişikliğine kadar gidebilme ihtimali vardır. Kullanıcılar kombinin basınç oranına muhakkak dikkat etmelilerdir. Kombilerden anlamayan bazı kişiler basıncın düşmesine bağlı olarak suyu iyi ısıtmaması peteklerin ısınmaması gibi sorunlarla karşı karşıya geliyorlar. Buna bağlı olarak hemen kombi servislerini arayıp kombilerinden şikayetçi oldukları sık sık görülmektedir. Servis ekibinin sorunun sadece basınç ile alakalı olduğunu çözmesinin ardından kullanıcı rahat bir nefes alıyor ve bu durumu maalesef maddi olarak öğrenmiş oluyor. Kullanıcılara bağlı olarak diğer bir arızaların nedeni ise yıllık bakımların yaptırılmamasıdır. Yıllık bakım sırasında kombi kaynaklı arızalar var ise bunlar keşfedilir ve gerekli işlemler yapılır. Örneğin senelik olarak basınç tüpünün tekrar doldurulması gibi işlemlerdir.

Tesisata Bağlı Arızalar Nelerdir ve Nasıl Çözülür

Kombi arıza nedenlerine yol sebeplerden birisi de tesisatın düzgün olmayışıdır. Tesisatı yapan kişiler bu konu da uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi olması gerekmektedir. Tesisatın düzgün olmayışı sebebiyle kombilerin su damlatması ve su kaçakları gibi arızalar ortaya çıkabilir. Tekirdağ kombi servisleri hizmetimizden yararlanmak ve tamir gibi işlemler yaptırmak isterseniz bizi arayabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz ve ekipmanlarımız ile evinizi kirletmeden batırmadan en iyi tesisat sorunlarına çözüm bulabiliriz. Tesisatın bozuk olması sadece kombiyi değil petekleri de etkileyen bir durumdur. Peteklere giden boruların çok fazla dolaşımlı olması suyun yeterli hızda gidememesi nedeniyle peteklere varana kadar soğumaya böylece peteklerin ısınamamasına yol açabilir. Servisimiz dolaşımlı yapılan tesisatı en kestirme yoldan gidip en güzel şekilde faydalanabileceğiniz bir sistemi oturtmanıza yardımcı olacaktır. Tesisat konusunda boruların eğimi ve dolaşımlı olup olmadığı önemli olduğu kadar kombi bacasının da eğilimi ve uzunluğu çok önemlidir.

Kombi bacalarının eğilimini çok iyi ayarlamak gerekir. Çok fazla aşağıya bakan kombi bacası yoğuşma suyunu dışarıya atmasına neden olacağından sürekli baca deliğinden su damlatma problemleri yaşanabilir. Çok yukarı bakması ise bacanın rüzgarda hava almasına neden olabilir. Bu yüzden uzunluğu ve eğilimi konusunda su terazisi kullanılarak yapılması oldukça önem arz eder.

Kombi Basıncı Sorunları Nelerdir?

Kombiler peteklerdeki suyu veya normal suyu ısıtabilmek ve hızlı bir şekilde iletebilmek için basıncı kullanır. Her kombi de bulunan basınç düğmeleri ile sürekli kontrol edilmeli gerekli ise basınç basılmalıdır. Her kombinin de aynı olan 1.5 bar olan basıncı geçememeleri çok önemlidir. 1.5'in altına düşen basıncına bağlı olarak kombiler mutlaka uyarı verirler. Bazıları ses ile bazıları ise gösterge ile uyarı yaparlar. Kullanıcılar eğer biliyorsa basınç vanasını açarak basıncı doldurabilirler bilmiyorlar da eğer bir bilenden yardım alarak bunu halledebilirler. Basıncın sürekli olarak düşmesi veya kendi kendine yükselmesi normal olarak karşılanacak bir durum değildir. Mutlaka bir servisi arayarak yardım isteyebilirler.

Basınç Problemlerinde ve Diğer Arızalarda Bize Ulaşın

Basınç düşmüş ise kullanıcı basıncı yanlışlıkla 1.5 üzerine yani 1.9, 2 gibi bar seviyelerine getirmiş ise bu durumda tesisat hizmeti sunan uzmanlarda su gelebileceğini evi su basabileceğini unutmamalı hemen basıncı düşürmeye çalışmalıdır. Peki Yüksek basınç nasıl düşer. Her kombi tesisatında mutlaka bulunan banyolarda veya balkonlarda olan tahliye vanası ile bunu yapmak mümkündür. Tek yapmanız gereken tahliye vanasını biraz açarak basıncın düştüğü anda geri kapatmaktır. Eğer 2 günde bir basınç düşüyor ise muhakkak kombinin basınç tüpünün havasının azalması veya bitmiş olmasından kaynaklı bir sorun olabilir. Tüm bu sorunlarda siz de firmamızı tercih ederek profesyonel petek ve kombi bakım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bize ulaştığınızda kısa sürede adresinize gelerek ihtiyacınız olan bakım ve onarım hizmetlerinde sizlere yardımcı oluyoruz.

Online Servis Talebi