Çorlu Kombi Arıza

Doğalgaz kullanımı ile beraber hayatımıza giren kombiler sıcak suyun yanı sıra ısınma işleminde de bizlere katkı sunuyor. Kombiler sadece evlerde değil iş yerlerinde de kullanılarak avantajlarını sunuyor.

Kombi kullanımı son derece avantajlı bir seçim olmasının yanı sıra bu cihazların periyodik olarak bakımlarının yapılması son derece önemlidir. Zaman içinde parçaların aşınması sonrasında arızalanmalar görülebilir. Bunun yanı sıra şehir sularının aşırı kireçli olması da kombi arızalanmalarına etki eden önemli unsurlar arasında yer açıyor.

Kombi bakımı ile ilgili olarak düzenli hizmet almanız hem kombinizi performansını olumlu etkilerken hem de yakıt yönünde de tasarruf etmenize etki eder.

Kombi Arızaları Nelerdir?

Kombi büyük kolaylığı ve konforu sunan cihazlar arasında yer alıyor. Çorlu kombi arıza durumlarında konusunda uzman ve deneyimli olan personelimizden destek alarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz. Kombi arızalanmaları farklı nedenlere bağlı olarak gerçekleşmek ile beraber birçoğu zamanında yapılmayan kombi bakımları sebebi ile yaşanır.
Aşağıda yaşanabilecek olan kombi arızaları ve arızaların nedenleri ile ilgili detaylar aktarıldı. Bu arızaların yaşanması durumunda gerekli olan tamir işleminde ise uzman kişilerden hizmet alınarak sorunun çözümlenmesi gerekir.

 • Kombi Çalışıyor Sonra Arıza Veriyor

Kombinin çalışmaya başlamasının sonrasında ise arızaya geçiyor problemi genellikle fiş bağlantılı olan kombilerde faz nötr uygulamasının ters olması kaynaklı olabiliyor. Fişin çekilerek ters çevrilip tekrar takılması soruna çözüm getirebilir. Bu uygulamaya rağmen soruna çözüm oluşmadı ise servisimizden destek alabilirsiniz.

 • Kombi Çalışıyor Ama Petekler Isınmıyor

Kombinin çalışıyor olmasının yanı sıra peteklerin çalışmaması bir arıza nedenidir. Kombinin bu anlamda çalışıyor olması arızanın olmadığı anlamına gelmez. Tesisat borularında tıkanıklık bu sıkıntının oluşmasına sebep olabilir aynı zamanda pompa devrinin düşük olması ya da üç yollu vanada yaşanan arızada ısınma problemine etken olabilir. Bu neden ile peteklerin ısınmama problemi için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 • Sıcak Suyu Açınca Kombi Duruyor ve Arıza Kodu Veriyor

Sıcak suyun açılması sonrasında kombinin arıza vermesinin sebebi akış anahtarındaki sorun kaynaklı olabilir. Bunun yanı sıra diyafram delinmesi de bu sorunun yaşanmasına etki edebiliyor. Emniyet termostatının atması da arızanın sebebi olabiliyor. Konu ile ilgili olarak servisimizden destek alabilirsiniz.

 • Kombide Ses Problemi

Fan kirliliği kombilerde ses probleminin yaşanmasına sebep olan nedenler arasında yer alıyor. Düzenli olarak periyodik bakıma yer açmanız böyle bir sorun ile karşılaşmanızın önüne geçer. Bu sorun genel itibari ile düzenli bakıma yer açılmaması durumunda yaşanan bir arızadır. Fanın temizlenmesi ile beraber muhtemelen ses problemi de çözümlenecektir.

 • Kombi Belirlenen Sıcaklıkta Durmuyor

Kombinin belirlenen sıcaklık ayarında durmamasının sebebi ayar düğmesinde yaşanan arıza olabilir. Aynı zamanda sensor arızasın da bu ısı dengesizliğine yol açabilir.

 • Kombi Açılınca Hemen Isı Yükseliyor.

Kombiyi açtığınızda ısının hemen yükselmesi aslında tehlikeli bir durumdur. Çorlu kombi arıza sorunlarında karşılaştığınız bu gibi durumlarda sirkülasyon pompasında arıza meydana gelmiş olabilir. Bunun yanı sıra fitrelerin de tıkalı olma ihtimali vardır. Fitrenin mutlaka temizlenmesi ve pompa yanmış ise yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Bu durumlarda kombinin çalışması durdurularak hemen servisimizi aramanız önerilir.

Kombi Arızaya Geçiyor Ne Yapmalı?

Kombiler doğal gazın kullanılmaya başlanması sonrasında doğalgazdan elde edilecek olan konforu ev ve iş yerlerimize taşıyan önemli cihazlardır. Bu cihazlarda görülen arızalar ise farklı nedenlere bağlı olarak gerçekleşebilir. Kombinin her arıza verişinde illa servis hizmeti gerekmeyebilir. Bazı uygulamalara yer açarak kombinin arızasının giderilmesi sağlanabilir.

 • Gaz ya da Elektriğin Kombiye Ulaşmaması Durumu

Kimi zamanda doğalgaz vanasının kapalı olması ya da beldenizde doğal gazın o anlık verilmiyor olması da mümkün olabilir. Bunun yanı sıra elektriğin kombiye ulaşımda karşılaşılan sorun da kombinin çalışmasına mani olan sebepler arasında bulunuyor. Şartelin atmış olması ya da kombi fişinin takılı olup olmamasına dikkat etmeniz önerilir.

 • Kombinin Basınç Problemi

Su basıncının düşük ya da yüksek olması da kombinin arızaya geçmesine neden olabilir. Bu durumda ise düşük olan basınçta kombiye su basmanız gerekir. Eğer konumuz yüksek basınç ise basıncın düşmesi için petekten su alımına yer açabilirsiniz. Su basıncının 1 illa 2 arasında olması durumunda kombiniz düzenli çalışmasını gerçekleştirmeye devam edecektir.

 • Kombi Suyu Isıtmıyor

Kombide görülen suyun ısınmama probleminde öncelikle kombinin ısı ayarını kontrol etmeniz önerilir. Ekranda herhangi bir arıza kodu yok ise ısının yükseltilmesi sorunun giderilmesini sağlayabilir. Marka ve modele göre ısı ayarları da değişebilir. Bunun yanı sıra suyun ısınmaması durumunda petekleri açarak ısınıp ısınmadığını kontrol etmeniz önerilir. Eğer petekler çalışıyor fakat su ısınmıyor ise kombinin su ısıtma alanında yaşanan sorundur. Fakat kombinin su ısıtmaması sonrasında test ettiğiniz petek ısısında da yükseliş olmaması durumu ise büyük parçalarda arıza nedeni ile yaşanabilir.

Kombilerde Bakım Hizmetinin Önemi

Çorlu kombi arıza bakım hizmetinde firmamızdan destek alarak kombinizin periyodik bakımına yer açabiliriz. Alacağınız bakım hizmeti kombiniz için oldukça önemlidir. Özellikle kış aylarına girerken bakıma yer açılması tüm kış boyunca herhangi bri arıza ile karşılaşmadan kombi kullanma konforunu elde etmenizi sağlar. Bunun yanı sıra kombinin düzenli bakımının yapılması yakıt anlamında tasarruf elde etmenizi sağlarken daha çok ısı elde etmenize destek olur. Kombin bakımları sırasında aşınan parçaların değişimi yapılır ve arızanın oluşumu engellenir. Bunun ile birlikte fitre temizliklerine de yer açılarak kombinin bu sebeple arızalanması engellenirken ideal ısının elde edilmesi de böylelikle sağlanır.

Kombi Arızasında Ne Zaman Hizmet Talep Edilmeli?

Kombinin arızalanması durumunda cihaz kullanımı ile elde edilmekte olan konfor da sona erer. Bunun önüne geçmek için ise öncelikle periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Periyodik bakıma yer açılan kombilerden arızalanma riski son derece az olur. Bu arızalanma sebepleri ise aşınan parça ya da fitre kirlenmesi sebebi ile yaşanmaz. Çünkü aşınan parça değişimi ve fitrenin temizlenmesine periyodik bakım uygulaması sırasında yer açılır.

Arıza Kaydı Öncesinde Yapılması Gereken Kontroller

Kombinizin arızalanması durumunda hizmet talebinde bulunmadan önce aşağıda yer alan kontrolleri yapmanız önerilir. Bu kontrolleri yapmanıza rağmen herhangi bir sorun yok ise kombinin arızalanma sebebi ile ilgili olarak firmamızdan destek alabilirsiniz. Aynı zamanda marka ve modeli ne olursa olsun tüm cihazlarınızın led ekranında yer alan arıza kodunun anlamını öğrenmek için de firmamızdan destek almanız mümkün.

 • Öncelikle kombiye gazın ve elektriğin geldiğinden emin olur. Led ekran yanmıyor elektrik şalterini kontrol edebilirsiniz. Gazın gelip gelmediğini anlamak için ocak kontrolü yapıp sonrasında gaz vanası kapalı ise bunu açmanız önerilir.

 • Kombinizin basıncını kontrol edin. 1 ille 2 arasında olan basınç normaldir. Bu basınç değerlerinde değil ise kombiniz arıza verir. Düşükte su basmanız yüksekte ise su boşaltmanız gerekir.

 • Kombinin su ısıtmaması durumunda su ısısı düşük seviyede olabilir. Suyun derecesinin yükseltilmesi sonrasında kontrolünüzü yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra kombilerde kış ve yaz uygulamaları da yer alabiliyor. Kombinizi kullanma kılavuzuna bakarak ideal su sıcaklık seçimini inceleyebilirsiniz.