Çorlu Kombi Tamiri

Kombi nedir? Isınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için ev ve bazı kapalı alanlarda kullanılan cihazdır. Teknoloji ürünü olan kombi, sobanın yerini almış, tek oda yerine tüm alanı ısıtan, isteğe göre sıcaklık ayarı yapılabilen, anında sıcak su üretebilen, elektrik, doğalgaz ve suyla çalışan teknoloji harikası bir cihazdır. Ayrıca bulunduğu mekânlarda fazla yer kaplamamsı, gürültüsüz çalışması ve rahatlığı, tercih sebeplerinin başında yer alır. Evlerde kullanılan üç çeşit kombi vardır. Cinsleri ve işlevlerini sıralarsak; bacalı kombi, fazla tercih edilmeyen bir kombi çeşididir. Genellikle en üst katlarda kullanıma uygundur. Orta ve alt katlara takıldığında zehirlenme riski taşır. En çok kullanılan ve tutulan kombi çeşidi ise hermetik kombilerdir. Herhangi bir bacaya bağlanmaz. Rüzgâr ve ters tepkiden kaynaklanacak, zehirlenmelere karşı emniyet sistemi bulunmaktadır. Üçüncü kombi ise yoğuşmalı kombidir. Bu kombinin özelliği ise yanan atık gazı, tekrar yakarak gaz tasarrufu sağlamaktır.

Kombinin Avantajları

Ülkemizde doğal gaz yaygınlaşmadan önce, ısınma ve sıcak su soba ve şofben ile sağlanıyordu. Eveler şimdiki gibi çok katlı binalardan oluşmuyor, ya müstakil gecekondu ya da bir iki kattan oluşan konutlardı. Şimdi binada soba kullanmaya çalışsanız çok büyük sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. O nedenle, kombi ile sobayı kıyaslayacak olursak, aralarında dağlar kadar fark olduğunu hemen çözebiliriz. Soba katı atık kullanılarak yakılabilen, ancak bulunduğu odayı ısıtan, yakması, temizlemesi meşşakkatlı bir ısıma aletidir. Kombi ise evin veya takılı olduğu tüm alanın ısınmasın sağlar, dumanı, pisliği, gürültüsü olmayan, fazla yer kaplamayan, teknoloji cihazıdır. Kısacası kombi, konforlu ısınma sağlayan, kullanımı rahat, fazla yer kaplamayan, tasarruflu bir cihazdır.

Kombi Bakım Onarımı

Her ne kadar teknoloji harikası bir cihaz olsa da, belli bir ömrü ve bakımı vardır. Kombinizin uzun ömürlü olması, kısa sürede arıza yapmaması için yılda bir kez bakımının yapılması gerekmektedir. Yaz aylarında kullanım yoğunluğu az olan kombiye, bakım yaptırmak gerekir. Bakım yapılmadığı taktirde, kış aylarında yoğun çalışması gereken kombi arıza verecektir. Her cihazda olduğu gibi zamanında yapılan bakım sayesinde, olası arızayı önceden tespit ederek tamiri ucuz bir maliyet alır. Oysa bakımı yapılmayan kombi, yoğun çalışması gereken kış aylarında, yeteri kadar ısıtmayacak, çok gaz yakacak, gürültülü çalışacak ve huzur yerine sıkıntı verecektir. Kış ortasında külfetli bir tamir gerektirecektir.

Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

Yılda en az bir sefer kombi bakımı yapılmalı, demiştik. Bunun yanında 2 yılda bir de, petek ve tesisat temizliği yapmak gerekmektedir. Boru ve petekleriniz, şehir şebeke suyu kullandığı için kireçleme yapması büyük olasılıktır. Kireçleme nedeniyle, suyolları ve petek içindeki kanallarda daralma olacaktır. Bu daralma nedeniyle su devir dayımı, yeterli şekilde olmayacak ve ısınmada sorunlar yaşanacaktır. Bu sorunun çözümü, petek ve boruların, işin ehli kişiler tarafından temizlenmesi ile olacaktır. Çorlu kombi tamiri firmamız, kombi bakımı, petek, tesisat temizliği ve tüm tamir işlerini en iyi ve ekonomik şekilde yapmaktadır. Her marka kombinizin tamiri ve bakımı garantili olarak, uzman ve eğitimli personellerimiz tarafından güvenli şekilde yapılmaktadır. Çorlu, Tekirdağ ve çevresinde hizmet sunan kombi tamir firmamız, kombinizin bakım ve tamirini yaparak, sizlerin konforlu ve sıcak bir kış geçirmenizi hedeflerken, müşteri memnuniyeti ve güvenini ön planda tutmaktadır.

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır

Kombinizden iyi bir performans elde edebilmek için kombi bakımı yanında, peteklerinizi de mutlaka temizletmeniz gerekir. Temizlenmemiş petek ve tesisat, soğuk kış aylarında sizin huzurunuzu kaçıracaktır. Ödemiş olduğunuz gaz faturası, kombinizin ısıtmaması ve daha fazla yanması nedeniyle kabarık gelecektir. Oysaki çevrenizdeki aynı kombiyi kullanan insanlar, daha az gaz parası ödemekle beraber, daha iyi ısınmaktadırlar. Sizinde kışa girmeden, kombinizin bakımını yaptırmanız, olası bozulma durumu olan parçalarınızı, firmamızı arayarak yaptırmanız, kombinizin daha uzun ömürlü olmasına ve menfaatinize olacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Uzun zamandır kullanılan peteklerinizin, zamanla temizliğe ve bakıma ihtiyacı vardır. Kirliliğin asıl ve ana nedeni plastik borulardan kaynaklanmaktadır. Plastik borulara göre, bazı tesisatlarda kullanılan bakır borular kirlenmemekte ve temizlenmesine de gerek duyulmamaktadır. Petek temizliği yaparken peteklerin sökülerek temizlenmesi uygun bir temizleme şekli değildir. Petekler söküldüğü zaman ilerde çürümeye neden olacaktır. Petek temizlerken, uygun basınç ayarlı cihaz ve uygun kimyasal temizlik malzemeleri kullanmak gerekir. Aksi halde cihaz kombi ve peteklere yarardan çok zarar verecektir. Bu gibi uygulamalardan kaçınmak, için petek temizliğini uzman ve işin ehli kişilere yaptırmanız gerekir. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ve beceri ile Çorlu kombi tamiri firmamız, size bu hizmeti mükemmel ve güvenli şekilde sunmaktadır. Bu konularda siz sayın müşterilerimize 7/24 hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Bozulan Kombinizin Tamiri

Sonuç itibarı ile kombilerde her ne kadar teknolojik olsa da, insan imalatıdır. Çeşitli nedenlerden dolayı arıza durumuna geçecektir. Bunun nedenleri, zamanında yapılmayan bakımlar veya uygun yapılmayan bakımlar olabilir. Uzun yıllar çalışması dolayısıyla, parçaların yıpranması ve arızalanması olabilir. Bu arızaların giderilerek tamirinin yapılması, gerekir. Her marka kombinizin bakımını ve tamirini yapabilecek kişileri bünyesinde barındıran, Çorlu kombi tamiri firmamız, Çorlu, Tekirdağ ve çevre ilçelere bu hizmeti laiki ile sunmaktadır. Kurumsal hizmet anlayışı ve büyük bir özveri ile çalışarak, siz sayın müşterilerimizin güven ve memnuniyetini kazanmak firmamızın temel prensiplerinin başında yer almaktadır. Sizin memnuniyetiniz, bizim sizlere verdiğimiz hizmetin daha iyi olmasına neden olacaktır.

Arızalanan Kombiniz İçin Yapmanız Veya Yapmamanız Gerekenler

Kombiniz arıza gösterdiğinde, ilk yapacağınız işlem, kombinizin kullanma kılavuzunu elinize alarak, yapabileceğiniz ve arızayı giderebileceğiniz bilgilere ulaşmak olacaktır. Kitapçıkta yazan bilgiler doğrultusunda arıza giderilememişse, Çorlu kombi tamiri firmamızı arayarak, arızanızı bildirmeniz size bu yardımı ve hizmeti sunabilmemiz için yeterli olacaktır. Kombinizin arızası için işin uzmanı olmayan, merdiven altı çalışan firma ve ustalara asla taviz vermeyiniz. Siz veya işi bilmeyen kişiler tarafından, kombinizin arızasının giderilmesi için yapılan müdahaleler, daha büyük arızaların oluşmasına neden olabilecektir. O nedenle işi uzmanına bırakmanız, kabarık bir fatura ödememenize ve menfaatinize olacaktır.
Firmamızın bulunduğu yere yakın yerde oturuyorsanız, firmamıza gelerek, hem bir çayımızı içer hem de kombi sorunlarınızı bize iletebilirsiniz. Gelmek için vaktiniz yok ise veya uzakta iseniz, internet üzerinden vermiş olduğumuz numaramız ile bize ulaşabilir, kombinizdeki sorun ve arızayı bildirebilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yaparak, müsait olup olmadığınız hakkında bilgi alarak, kombinizin bakımı veya onarımı için geliyoruz. Bakım veya onarıma başlamadan önce, kombinizin arızasını tespit ediyor ve ne gibi işlemler yapılması gerektiğini, hangi parçaların değişmesi gerektiği ve ücret konusunda sizi bilgilendiriyoruz. Sizin fikirleriniz doğrultusunda, tamir edilmesi gereken parçalarınızı veya bakımınızı, garantili şekilde yapıyor, faal şekilde teslim ediyoruz. Her seferinde belirttiğimiz üzere, bizim için müşteri memnuniyeti her zaman ön planda yer almaktadır. Müşterilerimizin memnuniyeti, bizleri daha ileri seviyelere ulaştıracaktır. Bir müşteri memnuniyeti, bin müşteri getirir.

Online Servis Talebi