Çorlu Petek Temizleme

Peteklerde kullanım senesine ve kullanılan suyun özelliklerine bağlı olarak kireç, tortu, balçık ve çamurlaşmalar olabilir. Özellikle çamurlaşma durumu yerden ısıtmalı sistemlerde çok sık görülür. Bu sebepler doğrultusunda ısıtma sisteminde; iyi ısınamama ve beraberinde pahalı faturaların oluşumuna neden olur. Peteklerde ısının alanda aynı ölçüde yayılmaması, biriken tortular nedeni ile ısınma sorunlarının başlaması hatta bazı radyatörlerin hiç çalışmaması durumları yaşanır. Oluşan tıkanmaya ek olarak kireçlenme sebebi ile de sıcak su üretimi durur. Ve böylelikle sirkülasyon yapılamaz. Beraberinde sistem çürür hatta çatlaklar oluşur. Bu noktada petek temizliği gündeme oturur.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel bir petek temizliği 1 saatten fazla sürer. Bu süre içerisinde tesisatın içi temiz su ile yıkanarak içindeki çamurlaşma ve tortular attırılmaya çalışılır. Bu işlem profesyonel bir kimyasal makine ile yapılır. Her odadaki radyatörde bu işlem yinelenir. Ve böylelikle çamurlaşma ortadan kaldırılır. Aynı zamanda bu temizleme borular içerisindeki kireç, sutaşı ve benzeri tüm maddeleri de yok eder.
Petekler zaman içerisinde tıkanır. Bu tıkanma da yeterli derecede ısınmama sorunlarını ortaya çıkarır. Yüksek ısı elde etmek, kombiden yüksek verim almak için ve her şeyden tasarruf sağlamak için radyatör temizliği mutlaka yapılmalıdır. Petek temizliğinin zamanının geldiği radyatörde sıcaklık seviyelerinin aynı olmaması belirtisi ile kendini gösterir. Isı aynı değilse sirkülâsyonu engelleyen pislikler var demektir. Bu temizliğin tam anlamıyla olması için deneyimli bir elin atılması gereklidir ki, Çorlu petek temizliği olarak bu işin profesyonel yanıyız. Kullandığımız kalite kimyasalla içindeki çamur ya da sorun yaratan diğer maddeleri radyatör içerisinden temizleriz.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Peteklerinin temizliğine dikkat edilmesi hali ısınma problemlerini ortadan kaldırır, kombinin erken bozulmasını engeller, arıza durumları yaşanmaz. Düzenli bir petek temizliği demek kış aylarında ısınmada problem yaşamamak demektir. Bu nedenle kışa girilmeden bu bakımın yapılması gerektiği önemle vurgulanır.
Petek temizliği aslında çoğu zaman dikkate alınmayan aksine ertelenmemesi gereken bir işlemdir. Biriken atıklar nedeniyle peteklerin içi dolduğundan kombi ne kadar açılırsa açılsın alan ısınmayacaktır. Hatta petekler soğumaya bile başlayacaktır. Yani kombiden istenilen verim alınamayacaktır. Petek temizliği kuşkusuz profesyonel firmaların yapması gereken işlerdendir. Kullanılan yanlış bir kimyasal yanlış sonuçlara gebe olacaktır. Düzenli yapılan petek temizliğinde doğalgaz ve elektrik faturalarına ekstra yük gelmeyecektir. Petek temizliği için tüm önlemleri almak adına bizimle irtibata geçmeniz halinde konusunda uzman personellerimizce gerekli servis hizmeti yapılacaktır.

Kalorifer Tesisatı İçin Petek Temizliği

Kalorifer tesisatı için petek temizliği rutin olarak 2 yılda bir yapılmalıdır. Profesyonel bir ekibin bu işlem için kullandığı makinelerle ve en uygun kimyasallarla ilaçlı petek temizliği uygulaması gerçekleştirilir. Ve böylelikle eski sirkülasyon yeniden sağlanır.
Peteklerin temizleme işi kalorifer sistemine temizleyici özellikte kimyasal maddelerin eklenmesi ile başlar. Daha sonra bu madde sistemde dolaştırılır ve bu sayede de pis sular ve kireç birikintileri temizlenmiş olur. Gerekli işlemlerden sonra artık ısınma problemi ortadan kalkacak ve hatta yakıt tasarrufu bile sağlanacaktır. Yapılan bu işlem peteklerin havasının alınmasıdır. İçinde biriken kalın kir tabakaları temizlenir. Biriken kirler paslanma ve kireçlenme oluşturduğunda petek içindeki su hareket edemez ve düzenli çalışma da engellenmiş olur. Bu tür sorunların yaşanmaması adına 2 ya da 3 yılda bir bu temizliğin yaptırılması önerilir.

Kombi Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kombi temizliği için kış aylarına girmeden önce yılda 1 kez bakım önerisi vardır. Bu temizlik; tasarruflu olmak adına, daha az sorun yaşamak adına, özellikle kış aylarında oluşabilecek sorunları önleme adına hatta oluşabilecek sorunları önceden engellemek adına ve en önemlisi kombinin ömrünü uzatmak adına önem taşımaktadır.
Kombi temizliği çok önemlidir. Eğer yapılmazsa istenilen randıman alınamaz, tasarruflu bir ısınma yaşanmaz, bakımsızlık sebebi ile cihazın masraflarında artışlar olur ve kombinin ömrü kısalır. Kombilerin sorunsuz olarak çalışması için işinin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gereklidir. Kombi bakımı ustaları yıllık periyodik bakımın yapılmasının önemini sıkça vurgular. Çorlu kombi petek bakımı olarak biz de yılda en az bir kez, kışa girmeden bu işlemi yaptırmanız gerektiğini savunan profesyonel bir ekibiz. Gecikmeden yaptırıldığı takdirde başta enerji tasarrufu olmak üzere kombinizin çok daha uzun ömürlü olacağı da şüphesiz bir gerçektir.

Kombi Bakımı Aksatılırsa Ne Olur?

Kombi bakımı aksatılırsa kombinin çalışma ömrü de kısalır, kombiden yüksek verim beklemek hayal olur, ekonomik açıdan zararlı faturalarla geri dönüşüm yapar, ani bozulmalar yaşanabilir, normalden çok daha fazla gaz tüketilir, yaşam alanı ısınmaz.
Soğuk havaların başlaması demek kombi düğmesine basmak demektir. Oysa kombinin gerekli bakımı yapılmadıysa, ne tasarruf ne de güvenlik açısından önlem alınmamış demektir. Sağlıklı bir kombi bakımı için öncelikli olarak sıcak su ayarları ve kalorifer yanma durumları profesyonel ekipçe kontrol edilir. Su sızdırma olup olmadığı kontrolleri sonrasında kombi içi açılarak tozlanmalar temizlenir. Yine kombi içindeki hatlar kontrol edilir, baca fanı temizlenir, bar basıncı ayarlanıp kontrolleri yapılır ve filtre temizlenir. Bu aşamalardan sonra kombi yeni dönemine hazırdır.

Kombi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel bir kombi bakımında cihazın tozlarının temizlenmesi ile işe başlanmalıdır. Özellikle yanma haznesinde biriken tozlar olumsuz etki yapar. Tesisattaki filtre iyice temizlenmelidir. Brülör yıkanmalıdır. Her bölüm tozlardan arındırılmalıdır. Fan motoru temizlenmelidir. Genleşme ölçüleri kontrol edilmelidir. Sıcak su akışı kontrolleri sonrasında cihaz çalıştırılıp müşteriye teslim edilmelidir.
Kombi bakım ve tamir işleri yaşam konforunun artması adına önem teşkil eder. Elbette ki kombi ömrünün uzun olması en önemli detay denilse de aslında periyodik her bakımın geri dönüşümü taşınılan can'ın kıymet görmesidir. Kombiler doğalgaz ile çalıştığından olası arıza durumlarında tehlikeli sorunlar yaratabilir ve bunların başında da doğal gaz zehirlenmeleri ve ölümleri gelmektedir. Kombiler ayrıca çalıştıkça var olan verimliliğini de azaltır ve beraberinde bu azalma faturalara yansır. Fatura artar ancak ısınma her geçen gün azalır. Uzman bir ekip tarafından yapılan tetkikler ve bakımlar doğrultusunda hiçbir sorun yaşanmadan kışa merhaba denilmemesi olası değildir.

Kombi Bakımı Yaptırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi bakımı yapan firmanın bu konuda yetki belgesi mutlaka kontrol edilmelidir. Yetki belgesi olmayan hiç kimseye kombi bakımı yaptırılmamalıdır. Kombi bakımı bilgi, birikim, tecrübe ister. Bilinçsizce yapılan her şey daha ciddi sorunların oluşabilme riskini ortaya çıkarır.
Kombinin ömrünün uzaması ve yaşam konforunuzun artması için deneyimli kadromuzla kısa sürede bakımını sağlayabiliriz. Ayrıca kombiler çalıştıkça verimliliğini kaybeder ve bu şekilde zamanla ısınmak için ödenen faturalar oldukça artar.

Profesyonel Kombi Bakımı

Profesyonel kombi bakımı alanında çalışan kişiler her şeyden önce konusunda uzman kişilerdir. Uzmanlıkları test edilmiştir. Verilen iş kapsamında tecrübesi kanıtlanmış, kriterlere uygun kişilerdir. Kombi bakımını zamanında yaptırmak demek her şeyden can güvenliğini sağlamak demektir. Çok kez haberlerine şahit olduğumuz doğal gaz ölümlerinin sebebi bakım ve kontrol aşamalarından geçmediğindedir.
Kombi ve petek bakımları kuşkusuz birbirinden ayrı işlemlerdir ancak ortak yön her ikisinin de periyodik olarak bakımının dikkat edilmesi yönündedir. Kaliteli bir petek temizliği ve kombi bakımı her sene düzenli yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemlerin yapılması demek tüm sorunların önüne geçmek demektir. Biz temizlik ve servis hizmetleri açısından en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Online Servis Talebi